Könner & Söhnen Generátor stejnosměrného proudu KS 48V-DC

Generátor stejnosměrného proudu, který je určen jako záložní nabíječka baterií pro nabíjení baterií 48-54 V ve fotovoltaických systémech, větrných turbínách, systémech UPS, komunikačních systémech atd.

Dostupnost Skladem (3 ks)
Kód: 11937
37 579 Kč 31 057 Kč bez DPH
Könner & Söhnen Generátor stejnosměrného proudu KS 48V-DC

Könner & Söhnen Generátor stejnosměrného proudu KS 48V-DC

 

 

Generátor stejnosměrného proudu KS 48V-DC od společnosti "Könner & Söhnen" je určen jako záložní nabíječka baterií pro nabíjení baterií 48-54 V. Generátor je vhodný pro nabíjení baterií používaných ve fotovoltaických systémech, větrných turbínách, systémech UPS, komunikačních systémech atd.

KS GENERÁTOR STEJNOSMĚRNÉHO PROUDU 48 V SE VYZNAČUJE NÁSLEDUJÍCÍMI VLASTNOSTMI:

 • Maximální možný výkon
  Jedná se o účinnější způsob nabíjení vzhledem k přeměně energie a souvisejícím energetickým ztrátám.
 • Vysoký nabíjecí výkon při kompaktních rozměrech
  Vysoký nabíjecí výkon při malých rozměrech generátoru - konstrukce generátoru je podobná konstrukci invertorového generátoru se všemi výhodami. Ve srovnání s běžným generátorem střídavého napětí 230 V a výkonnou nabíječkou, která mění střídavé napětí na stejnosměrné napětí potřebné k nabíjení akumulátoru, vyžaduje 3 až 5krát méně místa. Generátor je vybaven přepravní sadou pro.
 • Bezpečné používání
  Generátor pracuje v rozsahu bezpečného velmi nízkého napětí (pod 60 V DC), kdy není vyžadováno uzemnění generátoru ani ochrana proti náhodnému dotyku.
 • Ekonomická efektivita
  Vyšší účinnost generátoru díky eliminaci zbytečných přestaveb a skutečnosti, že otáčky motoru se řídí podle požadovaného výkonu, vede ke snížení nákladů na palivo ve srovnání s tradičními metodami využívajícími 230V alternátory a následné přestavby.
 • Jednoduché použití
  Generátor je připojen přímo k baterii, což usnadňuje jeho používání. Funkce externího ovládání prostřednictvím bezpotenciálových kontaktů umožňuje snadnou integraci generátoru do stávajících napájecích systémů.

 

  

Pracovní rozsah napětí baterie by měl odpovídat pracovnímu rozsahu generátoru. Díky vestavěné řídicí jednotce generátor v režimu AUTO neustále sleduje napětí akumulátoru a automaticky začne akumulátor nabíjet, když jeho napětí klesne na 48 V nebo méně. Zpoždění spínání je přibližně 5 sekund. Jakmile napětí baterie dosáhne 53,5-54 V a nabíjecí proud 20 A, generátor se do 30 sekund vypne. Kromě režimu AUTO má generátor navíc režim EXTERNAL, který výrazně rozšiřuje rozsah použití generátoru. V tomto režimu je generátor ovládán externě pomocí bezpotenciálových kontaktů. Mohou to být např. programovatelné "suché kontakty" měniče, nebo také jiných zařízení, což umožňuje začlenit generátor do různých systémů.

Generátor KS 48V-DC DC je vybaven transportními kolečky a rukojetí pro přenášení, které umožňují snadnou manipulaci a usnadňují mobilní použití. Generátor lze například použít jako záložní zdroj energie pro baterie mobilních komunikačních základnových stanic.

Spolehlivý motor Könner & Söhnen splňuje všechny evropské normy kvality, včetně emisní normy EURO 5. Kvalitní alternátor s měděným vinutím a firemní motor umožňují bezproblémový a dlouhodobý provoz.

 

Model KS 48V-DC má následující vlastnosti:

 • Díky vestavěné řídicí jednotce generátor v režimu AUTO neustále sleduje napětí baterie a při poklesu napětí automaticky zahájí nabíjení baterie.
 • Spolehlivý motor společnosti K&S se vyznačuje vysokou odolností proti opotřebení, zajišťuje trvanlivý a stabilní provoz a splňuje emisní normu EURO 5.
 • Zobrazení všech ukazatelů provozního stavu: ukazatel nízké hladiny oleje, ochrana proti přetížení a zkratu, ukazatel paliva.
 • Ergonomický ovládací panel s ukazateli stavu (napětí, proud, přetížení, hladina oleje), svorkami, ovládacími přípojkami, přepínačem režimů (manuální/externí/auto) a otočným přepínačem.
 • Model KS 48V-DC je vybaven transportní sadou (rozkládací rukojeť a kolečka) pro snadnou přepravu a rozšíření rozsahu použití.

 

Návod k obsluze

Doplňkové parametry

Kategorie: Bateriové stanice
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 38 kg
Pracovní napětí: 48-54 V
Proud (maximální): 70 A
Startér: Automatický, manuální/externí
Model motoru: Könner&Söhnen KS 240
Typ motoru: Benzín, 4-taktní, vzduchem chlazený
Objem motoru: 223 cm3
Výkon motoru: 16 HP
Palivo: benzín s oktanovým číslem 90-95
Objem palivové nádrže: 12,5 l
Kapacita olejové nádrže: 0,6 l
Hladina zvuku Lpa (7 m)/Lwa: 70/95 dB
Rozměry (d x š x v), mm: 510 х 525 х 310
Čistá hmotnost: 36,5 kg
Hrubá hmotnost: 38 kg
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
PJ Avatar autora | 5.9.2023
zatím funguje tak jak jsem očekával. Dobíjím Baterii FV pomocí měniče a controlboxu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: