Dimplex VFE 30 Akumulační kamna 3 kW

Akumulační kamna nejnovější generace s integrovaným regulátorem teploty v místnosti a regulátorem nabíjení

 • inteligentní regulátor pokojové teploty a nabíjení
 • inovativní kapacitní LCD displej s funkcí přiblížení
 • individuální provozní koncepce pro každou cílovou skupinu
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 377790
28 989 Kč –10 % 26 089 Kč 21 561 Kč bez DPH
Dimplex VFE 30 Akumulační kamna 3 kW
Wärmespeicher VFE 0
Akce
28 989 Kč –10 %

Dimplex VFE 30 Akumulační kamna 3 kW

Akumulační kamna VFE představují vytápění budoucnosti - nadčasový design, udržitelná výroba a ekologický provoz. Díky přípravě na tarify s proměnlivou zátěží a modely nabíjení jsou elektrické akumulační kamna ideálně vybaveny pro požadavky přechodu na novou energii v rámci inteligentních sítí.

V případě VFE to především znamená, že systém akumulace tepla není určen k ukládání tepla pouze v noci, ale může se přizpůsobit dodavatelům energie, kteří mají nyní nestabilní sítě kvůli výrobě elektřiny z obnovitelných zdrojů energie. VFE proto ukládá teplo vždy, když je v síti dostatek levné energie – to se může stát v noci, ale stejně ta k i ve dne uprostřed léta u dodavatelů elektřiny, kteří získávají většinu elektřiny z fotovoltaických systémů. Tímto způsobem vytápíte udržitelně a ekologicky s ohledem na životní prostředí elektřinou, přizpůsobenou podmínkám přírodních zdrojů energie.

Akumulační kamna VFE jsou udržitelná již během výroby: pro výrobu moderních zásobníků tepla používáme především přírodní suroviny, jako je slídová břidlice nebo minerální oxid železitý, a ostatní materiály jsou rovněž stoprocentně nezávadné. Slídová břidlice je minerál, který dokáže mimořádně dobře akumulovat teplo a díky svému krásnému kamennému vzhledu se kromě topidel používá také jako podlahová krytina.

Konstrukce VFE je třešničkou na dortu. Na rozdíl od starších akumulátorů tepla zaujme Quantum svými čistými, elegantními liniemi, které se hodí do každého interiéru a promění akumulátor tepla z nezbytného spotřebiče v designový prvek každé místnosti. 

Z technického hlediska je VFE nejpokročilejší ze všech akumulačních ohřívačů: Zlepšená schopnost zadržovat teplo poskytuje teplo ještě efektivněji. Kromě toho lze VFE flexibilně používat jak v systémech s inteligentní koncepcí řízení, tak jako součást stávajících systémů, protože díky zpětně kompatibilní technologii jej lze připojit i ke stávajícím systémům akumulačního vytápění. I v málo využívaných místnostech, jako je prázdninový byt, se VFE uplatní a lze jej přesně nastavit. 

Vyspělou technologii VFE doplňuje kapacitní ovládací displej, který se při přiblížení zapne a po krátké době, kdy se nepoužívá, se opět vypne. To znamená, že Vás ve tmě nebude rušit osvětlení displeje. K dispozici jsou dva různé režimy zobrazení: V základním režimu nastavíte cílovou teplotu v místnosti pomocí tlačítek se šipkami. V režimu "Další nastavení" můžete naprogramovat zásobníkový ohřívač: Zde lze nastavit denní a týdenní program i předvolby pro období prázdnin. Můžete také aktivovat funkci, která automaticky vypne akumulační kamna, když je v místnosti otevřené okno.

Kromě toho je k dispozici speciální provozní režim pro instalatéry, kteří mohou provádět systémová nastavení na vašem VFE a provádět údržbu a odstraňování závad.

 

Přehled VFE:

 • Inovace v oblasti akumulace tepla s inteligentními, integrovanými koncepty řízení pro použití ve stávajících systémech a vybavení pro budoucí požadavky.
 • Propracovaný koncept ovládání pro každou cílovou skupinu
 • Kapacitní displej s funkcí přiblížení, zobrazení pouze během provozu
 • Jednoduché nastavení jednotky
 • Integrovaný regulátor pokojové teploty s možností nastavení denních a týdenních programů pro komfortní a zpětné nastavení pokojové teploty.
 • Integrované samoučící se automatické nabíjení (v automatickém režimu lze také určit požadovanou úroveň nabíjení v závislosti na teplotě v místnosti) pro systémy bez centrálního řízení nabíjení.
 • Plná kompatibilita se starými instalacemi jednotek a řídicími signály AC (systémy ED) a DC signály
 • K dispozici jsou různé verze (2 - 7 kW příkonu) vhodné dle velikosti místnosti

 

Další podrobnosti:

 • Běžný provoz a ovládání lze realizovat pomocí stávajících komponentů, což usnadňuje integraci do náhradních systémů prostřednictvím volitelného připojení k externímu centrálnímu ovládání a/nebo pokojovému termostatu.
 • Ideální pro renovaci: zpětně kompatibilní díky univerzálnímu regulátoru nabíjení, který může zpracovávat střídavé i stejnosměrné signály.
 • Povrchová úprava práškovou barvou v bílé barvě (RAL 9016), mřížka světle šedá (RAL 7035).
 • Plná řada VFE 20/30/40/50/60/70 se jmenovitým výkonem 2/3/4/5/6/7 kW
 • Stupeň krytí IP21, napájecí napětí 3/N/PE~400V, 50Hz

 

Možnosti nastavení VFE (výběr)

 • Nabíjení řízené počasím: Úroveň nabíjení je přednastavena centrální řídicí jednotkou v závislosti na venkovní teplotě ve spojení s přednastavením uživatele.
 • Ruční snížení nabíjení: Pokud je k dispozici centrální ovládání nabíjení, lze úroveň nabíjení ručně nastavit v 10% krocích pro místnosti, kde je potřeba méně tepla, např. ložnice.
 • Nabíjení v závislosti na místnosti: Úroveň nabíjení se automaticky určuje a upravuje v závislosti na teplotě v místnosti v kombinaci s přednastavením uživatele.
 • Tepelný výkon: Teplota v místnosti je standardně řízena regulátorem teploty v místnosti integrovaným v ohřívači. V případě potřeby lze připojit externí regulátor pokojové teploty (není součástí dodávky). Konfiguraci obou variant provádí instalační program. Akumulátor tepla pak uvolňuje teplo takovým způsobem, aby byla udržována požadovaná teplota v místnosti.
 • Týdenní program s časovačem: Nastavení komfortního a úsporného režimu v závislosti na čase. V komfortním režimu lze nastavit požadovanou teplotu v místnosti. V režimu úspory energie se teplota v místnosti nastavená pro komfortní režim automaticky sníží.
 • Detekce otevřeného okna: Vytápění místnosti detekuje, zda se energie zbytečně nespotřebovává kvůli otevřenému oknu. V takovém případě se přístroj automaticky přepne do režimu ochrany proti mrazu.
 • Adaptivní start: Nastavená teplota v místnosti je dosažena přesně na začátku komfortního režimu. Také se dříve přepne zpět do režimu zpětného chodu, čímž šetří energii.

Návod k obsluze

Doplňkové parametry

Kategorie: Akumulační kamna
Hmotnost: 180 kg
Výkon: 3 kW
Tepelná kapacita: 24 kWh
Rozměry: 772 x 664 x 250 mm
Počet akumulačních cihel: 9
Váha: 180 kg
Vodič akumulace: 3 /N/PE ~ 400 V. 50 Hz
Vodič řízení: 1/N/PE ~ 230 V, 50 Hz
Barva: RAL 9016 - bílá
Třída ochrany: IP 21

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: