12 důvodů proč mít na chatě vlastní zdroj elektřiny

Centrály na chatu

Vlastní zdroj elektrické energie se vám určitě hodí i na chatě či chalupě a nijak vám to nenaruší odpočinek. Právě naopak, budete kidnější, pokud díky generátoru budete moct využívat i elektrické spotřebiče. Není nutností ho používat neustále, ale v případě potřeby je dobré mít ho k dispozici. 

Můžete namítat, že v přírodě by se mělo odpočívat, vypnout od výdobytků civilizace, a k tomu nejsou potřeba spotřebiče. Není to vůbec nutné a někdy je záložní generátor přímo nezbytností.

 
 

1. Čerstvé potraviny

Na chatě je dobré mít k dispozici chladničku, nebo aspoň menší chladící box a udržovat tak potraviny čerstvé po celou dobu dovolené. V létě se chlazené nápoje rozhodně neztratí a pokud si dopřejete i mrazák, můžete si dopřát také zmrzlinu.

2Teplé jídlo pro rodinu

Elektrická dvouplotýnka, varná konvice, toustovač, vaflovač, to vše máte díky elektrocentrále k dispozici pro přípravu teplého jídla pro vaše blízké. Pokud máte rodinu, tak to oceníte určitě, ale i ve dvou si můžete dopřát teplou večeři.


3. Teplá voda pro miminko

Díky zdroji energie můžete kdykoliv ohřát vodu na sunar, kaši nebo na koupání. A pokud bude spokojené vaše miminko budete spokojeni i vy.


4. Seriály pro upršené dny

Ne vždy se počasí počas dovolené vydaří a v takovou chvíli si určitě rádi pustíte oblíbený seriál, nebo si zahrajete online hru. Ano, knížky a deskovky mají své kouzlo, ale proč se omezovat. Můžete to střídat a každý podle svého gusta.


5. Dobíjení zdravotnických potřeb

Ne každý si díky zdravotnímu stavu může dovolit pobyt na samotě, odstřižený od civilizace. V takovém případě je přívod elektrické energie nezbytností. Ať už ve vašem okolí dodavatel elektřiny není k dispozici nebo je nespolehlivý, vyřešíte to vlastním generátorem.

6. Světlo i bez baterky

Při svíčkách je sice romantika, ale víkend byste jich vypálili zbytečně moc a s ohledem na bezpečí je lepší stropní světlo a lampičky. I děti jsou spokojenější, když si můžou rozsvítit.Centrála chata
 
Zapojeni centrály

7. Prodloužený víkend na chatě

Pokud máte možnost práce na home office, určitě si občas prodlužte víkend na chatě a pracujte obklopení přírodou. Mobil i notebook si pohodlně nabijete a můžete pracovat bez rušení ruchu z ulice města i kolegů. A práce vám půjde rychleji a snadněji.

8. Oslavy a párty

I na chalupě si můžete dopřát super diskotéku s muzikou, barevnou disko koulí a chlazením nápojů.

9. Úspora peněz

Pokud se vaše chata nachází na místě, kde sice je dostupný dodavatel elektřiny, ale jeho tarif je díky specifickému umístění vysoký, můžete vlastním generátorem ušetřit.

10. Nezávislost na hlavním zdroji energie

I když využíváte místního dodavatele energie, je dobré mít záložní generátor na dobu výpadku dodávek. Oceníte to zejména o víkendu, kdy nemusí dojít k opravě a obnovení ihned.

11. Ventilace a topení

Proč si nedopřát větší komfort. V zimě můžete zapojit elektrické topení, nebo v létě naopak ventilátor pro ochlazení.

12. Elektrické nářadí

Určitě občas něco potřebujete opravit také na chatě. Aku nářadí se rychle vybiji a díky generátoru máte možnost dobíjení vždy po ruce. Nebo zapojte rovnou elektrické nářadí a pracujte neomezeně.