Dodací lhůta pro generátory je 2-3 týdny pro značku Hahn & Sohn a 5-6 týdnů pro značku Könner & Söhnen.

Jak hlučné jsou elektrocentrály? A jak je odhlučnit?

Každý spalovací motor produkuje hluk a u elektrocentrály tomu není jinak. S hlukem se ale dá pracovat. Můžete si vybrat tichou elektrocentrálu nebo ji opatřit protihlukovým krytem.

Hlučnost elektrocentrály najdete v jejím technickém popisu. Úroveň hluku elektrocentrály je počet dB, které slyšíte ve vzdálenosti 7 m od přístroje za běžného provozu. Většinou se tento údaj pohybuje mezi 60 a 100 dB.

Super tichá elektrocentrála může mít hlučnost pod 59 dB. Jinak ale do kategorie tichých elektrocentrál patří všechny s hlučností od 60 do 80 dB.

Nejtišší elektrocentrála bude pravděpodobně vždy invertorová centrála. Tento typ jsou často kufříkové centrály, v kompaktním provedení a uzpůsobené do karavanů nebo na kempování.

Ostatní kategorie elektrocentrál se většinou řídí pravidlem, že čím větší výkon, tím větší hlučnost.

Benzínové elektrocentrály mívají úroveň hluku mezi 70 a 90 dB.
Naftové elektrocentrály jsou nejvýkonnější a jejich hladiny hluku jsou o něco silnější než u benzínových (od 75 do 99 dB).

Najdeme ale na trhu výjimky. Elektrocentrála na diesel může být tichá, pokud je opatřena protihlukovou kapotou. Takový model pak kombinuje příjemný provoz s koňskou silou nafty.


Jak odhlučnit elektrocentrálu

Odhlučnění elektrocentrály se dělá kapotováním, ale vytvářet kapotu/bednu pro elektrocentrálu sami může být nebezpečné. Nezapomeňte, že elektrocentrála se musí chladit vzduchem a pokud ji přívod vzduchu odepřete, mohla by se snadno přehřívat. Kapota pro elektrocentrálu musí být vyrobena odborně.

Pokud už jednu mašinku vlastníte a nevíte si rady s tím, jak odhlučnit elektrocentrálu, mnoho firem vyrábí protihlukový kryt na elektrocentrály. Firma vám vyrobí kryt na míru a odborně tak, aby nijak neohrozil stroj, ani vás. Pokud se chcete do výroby krytu pustit sami, poraďte se před spuštěním elektrocentrály s odborníkem.


Které elektrocentrály jsou tiché?

Abyste nemuseli složitě hledat mezi desítkami různých elektrocentrál a porovnávat si hlučnost jednotlivých modelů, připravili jsme pro vás výběr těch nejtišších:


1. Tichá elektrocentrála Honda EU10i

Zaručená kvalita, spolu se skvělým výkonem a kufříkovým provedením, to je bezhlučná invertorová elektrocentrála Honda EU 10i. Hodí se jako tichá elektrocentrála do karavanů nebo na jiné cestování.

Díky kufříku je její hlučnost značně tlumená a práce s ní mnohem příjemnější. Navíc se snadno přenáší, díky její hmotnosti.

Úroveň hluku této elektrocentrály je 83 - 87 dB.

Kufříková kapotáž udržuje hladinu hluku v normě a navíc je praktická pro cestování.


2. Téměř neslyšná HondaEU22i

Další kufříková elektrocentrála s odhlučněnou kapotáží je Honda EU22I. Jedná se o větší a výkonnější model, než EU10i, který má ale také velmi tichý chod. Kapotáž se stará o vibrace a hluk motoru, abyste si mohli užít kempování, nebo pobyt na chatě s klidem.

Invertorové kufříkové elektrocentrály jsou ideální pro outdoorové aktivity.


3. Pramac - tichá elektrocentrála na diesel

Firmě Pramac se podařilo zkombinovat silný výkon a téměř žádný hluk. Tato naftová elektrocentrála PMD 5000S je opatřena zvukotěsnou motorizací díky které si sousedi nebudou stěžovat na hluk.

Díky rukojeti a kolečkům si můžete navíc snadno přesouvat. Má palivovou nádrž, která umožňuje nepřetržitý provoz a mnoho dalších výhod.

Hladina hluku elektrocentrály Pramac je 69 dB.

Zvukotěsná motorizace sráží hluk naftové elektrocentrály na 69 dB.


4. Nejtišší elektrocentrála v naší nabídce

Žlutý kufřík Könner & Söhnen Basic KSB 21i S je elektrocentrála s hlučností pod 60 dB. Tato invertorová elektrocentrála má slušný výkon 2kW a zároveň je velmi tichá. Díky kompaktní velikosti a tichému chodu to skvělá volba do karavanu nebo obytných dodávek.

Úroveň hluku elektrocentrály: 59 dB.

Könner & Söhnen Basic bude skvěle sloužit při autokempinku.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení